Според најновите информации од УХМР времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер, претежно од североисточен правец. Во продолжение прочитајте какво време не очекува и во следните денови:

Прогноза за 09.10.2021 – Минимална температура: 5°C до 11°C. Максимална температура: 9°C до 17°C. Претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 10.10.2021 – Минимална температура: 4°C до 11°C. Максимална температура: 10°C до 17°C. Претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 11.10.2021 – Минимална температура: 5°C до 12°C. Максимална температура: 10°C до 16°C. Променливо облачно и студено со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.