Градоначалникот на Маврово и Ростуше Медат Куртовски на својот Фејсбук профил информира дека вечерва во близина на бензиската пумпа кај Бигорскиот манастир паднале три лавини.

Тој додава дека една од лавините зафатила едно возило од кое еден од патниците е со лесна повреда на ногата.

Екипи на Македонија пат, општина Маврово и Ростуше и Бигорскиот манастир се на терен со свои машини и работат на расчистување на лавините.

Вечерва во близина на бензиската пумпа кај Бигорскиот манастир паднати се три лавини.
Една од лавините зафатила едно возило од кое еден од патниците е со лесна повреда на ногата.
Екипи на Македонија пат, општина Маврово и Ростуше и Бигорскиот манастир се на терен со свои машини и работат на расчистување на лавините…- напиша тој.

Вечерва во близина на бензиската пумпа кај Бигорскиот манастир паднати се три лавини.
Една од лавините зафатила едно…

Posted by Medat Kurtovski on Sunday, 21 March 2021Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.