Загадувањето на возудхот утринава е најголемо во Тетово.

Таму податоците од мерните станици покажуваат 105 ПМ честички, а градот Битола е втор на листат, со измерени 75 ПМ.

Од скопските општини утрово најзагаден е Карпош со 72 ПМ 10 честички на метар кубен, а потоа Центар со 71 и ректорат со 60 ПМ честички на метар кубен.

Загаденост утринава покажуваат мерните станици и во Кочани, додека загадена е речиси целата земја.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.