Следува период на стабилно време со пораст на дневната температура. Зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд ќе има во вторник попладне и во текот на ноќта кон среда.

Прогноза за 20.03.2023
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 18°C до 23°C

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 21.03.2023
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 16°C до 21°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 22.03.2023
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 14°C до 20°C

Умерено облачно, во утринските часови со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.