Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност.

Од изутрина и особено долж Повардарието ќе дува умерен до повремено засилен претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.