Поради дефект ф 100 мм на улица „Копенхагенска“ бр.4б, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Копенхагенска“, „Софиска“, „Бриселска“, „Његошева“, „Стокхломска“, „Петар Драганов“ и „Гаврил Лесновски“.

-Прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:00 часот. Поради специфичност на дефектот очекуваме санирањето да биде завршено во вечерните часови. За време на прекинот, ќе биде обезбедена цистерна со питка вода, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.