Aко ова утро патиштата ве водат кон Маврово преку Дебар, имајте на ум дека се вози по една коловозна лента.

Причината е свлечише кое ја блокирало едната лента близу Мелнички мост па затоа се вози наизменично, по една лента.

Во однос на другите патни правци во државата, сообраќајот се одвива непречено. АМСМ препорачува внимателност на одрони кај Кочани – Делчево, Маврово – Дебар – Струга, Катланово – Велес, и Виница – Берово .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.