Свлечиште го блокираше патот кај село Пополжани, Кичевско, објави ТВ21.

Според информациите на терен, затворена е едната лента.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.