Времето денеска ќе биде сончево и постудено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, особено изразен во југоисточните делови. Максималната температура ќе се движи од 2 до 9 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и постудено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната ќе се искачи само до 5 степени.

Утринава, температурите речиси во целата држава се под нулата. Најстудено е во Берово и Лазарополе каде се измерени -10 степени, а најтопло во Дојран и Гевгелија 1 степен. Во Петровец кај Скопје измерени се -3 степени, а на Зајчев рид -2 степена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.