Екипите на Електродистрибуција интервенираат за решавање на проблемот со снабдувањето со електрична енергија во реонот Студенчишта. Меѓу корисниците опфатени со овој дефект се и пумпи за вода со што очекувани се и можни прекини во водоснабдувањето во поголем дел на Охрид.

Како што информират од ЕВН, дежурните екипи ќе останат да работат на терен се до целосно санирање на дефектот и воспоставување на нормално снабдување со електрична енергија на корисниците од овој реон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.