Поради голем дефект на трафостаница Козле, голем дел од центарот на Скопје остана попладнево без електрична енергија.

Струја нема од Водно до Илинденска. Од ЕВН ја потврдија информацијата, и истакнаа дека се прават напори, потрошувачите да се префрлат на други напојни станици, и се очекува набрзо граѓаните кои се зафатени од овој дефект, да добијат струја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.