Утринава е студено, а во некои од котлините со појава на магла. Преку ден ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

Минималната температура е во интервал од -8 до 0, а максималната ќе достигне од 8 до 16 степени Целзиусови.

Во Скопје утрово има услови за појава на магла, а преку ден ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Минималната температура се спушти до -4, а максималната ќе достигне 9 степени Целзиусови.

Во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. Понекаде во котлините наутро ќе има услови за појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот. За време на викендот ќе настапи промена на времето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.