Од АМСМ информираат дека поради голем одрон, во прекин е сообраќајот на патниот правец Велес – Градско.

Од 04:35 часот поради голем одрон во близина на поранешна фабрика Хив сообраќајот на патниот правец Велес – Градско е во прекин, се вели во соопштението.

Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено по суви коловози.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.