Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по суви коловози, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е умерен, а граничните премини остануваат затворени како една од мерките за справување со пандемијата на КОВИД-19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.