Од рано изутринава нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат А2 Страцин – Крива Паланка, кај месноста „Споменик“, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.