Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 21 степен.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.

Утре ќе има зголемена облачност со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога на места врнежите ќе бидат пообилни. Потоа следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура, соопштуваат од УХМР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.