Времето денеска ќе биде претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.

Максималната температура ќе достигне од 8 до 17 степени Целзиусови.

Во Скопје претпладне со појава на магла, а во текот на денот претежно сончево. Максималната температура ќе достигне до 8 степени Целзиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.