Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, во источните од југоисточен правец.

Утринската температура се движи од -5 до 3, а дневната ќе биде во интервал од 14 до 20 степени Целзиусови.

Во Скопје, сончево и топло.

Утринската температура се спушти до -2, а дневната ќе достигне до 18 степени Целзиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.