Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од северозападен правец. Ќе има и слаб снег на североистокот.

Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до 0, а максималната ќе достигне од 0 до 10 степени Целзиусови.

Во Скопје изутрина ќе има мала до умерена облачност, а преку денот ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне 6 степени Целзиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.