Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб југоисточен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 22 степени, а дневните од 30 до 41 степен.

Во Скопје и околината сончево и топло со утринска температура до 21 степен, а дневна температура до 39 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.