Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од јужен правец. УВ-индексот ќе биде 9, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 26 до 34 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со утринска температура до 16 степени, а дневна до 33 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.