Времето денеска ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура е во интервал од -11 до -3, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде сончево со појава на утринска магла. Минималната температура се спушти до -7, а максималната ќе достигне до 4 степени Целзиусови.

Од среда ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен ветер од југоисточен и јужен правец. Температурите на воздухот ќе бидат во пораст.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.