Утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места.

Потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно време со пониски утрински температури.

Прогноза за 06.02.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 07.02.2019
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 3°C до 10°C
Умерено до значително облачно со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 08.02.2019
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 4°C до 11°C
Сончево со умерена облачност.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.