Интензивниот влажен бран што ја зафати Македонија предизвикува тешкотии во одвивање на сообраќајот.

Особено лоши се условите за возење на планинските превои, пред се на Стража, каде што има интензивни врнежи снег, кој засега не се задржува на коловозот, а дополнителен проблем е и присуството на магла.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.