Во периодот што претстои следува период на претежно стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност, тврди Славчо Попоски. Денес ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 30 степени.

Во Скопје и околината ќе продолжи периодот на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност. Денес ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, додека максималната дневна температура понатаму ќе се искачува до околу 28 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.