На автопатот Охрид-Кичево едвај можете да поминете со возило.

Патот е затрупан со снег, службите воопшто не се излезени на терен.

Неодговорноста на властите го оставија патот во ризична состојба за граѓаните кои со автомобил мораат да поминат тука.

Лизгалиште од Охрид до Кичево

Лизгалиште од Охрид до Кичево

Gepostet von Republika Nedelnik am Donnerstag, 10. Januar 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.