Роднините и пријателите шести ден трагаат по господин Алибен, кој исчезна во петокот на први февруари 2019 година.

Алибен не зел ништо со себе, ниту телефон ниту пари.

Семејството моли за помош бидејќи не знаат како да допрат до него.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.