ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје соопшти дека денеска, 28 август, поради празникот Успение на Пресвета Богородица шалтерите за наплата во нивната дирекција ќе работат само прва смена, од 7.30 до 15.30 часот.

Како што посочуваат од претпријатието, за секоја дополнителна информација, согласно потребите, граѓаните да ги контактираат на 02/3073 010, [email protected]https://www.facebook.com/jpvodovod.skopje/.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.