Хрватската пејачка Северина пред една недела откри дека има коронавирус, а сега на друштвените мрежи сподели како го поминува времето во изолација.

Времето во самоизолација главно го поминувам, разгледувајќи во мобилниот, полека средувам по дома, малку читам, страсно гледам серии… и танцувам! Така сакам да танцувам што им се извинувам на соседите понекогаш на гласната музика. Клубовите се завторени по полноќ. Тоа го почитуваме! Но тоа не ве спречува (како и мене) да тануцувате каде и да бидете… Брет Пит полуди… П.С. Ве сака вашата Севе од тука до Токио и назад, напиша пејачката под снимката од регионалната турнеја.

 

View this post on Instagram

 

Drage moje i dragi moji, ne znam kako da vam svima zahvalim ❤️ na nevjerojatnoj brizi. Ne stižem odgovoriti i zahvaliti svima, ponekad se moram i odvojiti od telefona. I dalje sam dobro. Vrijeme u samoizolaciji uglavnom provodim, osim prčkajući po mobitelu, lagano spremajući, pomalo čitajući, pasionirano gledajući serije… i plešući! Tako volim plesati da se ispričavam susjedima na ponekad preglasnoj glazbi. Klubovi su zatvoreni nakon ponoći. Poštujmo to! Ali to vas ne sprječava (kao i mene) da ne zaplešemo gdje god sad bili… Brad Pitt poludi… P.S. voli vas vaša Seve odavde do Tokija i natrag! #duk2013 Directed by: Tomaž Pandur ❤️, Video production: Dorijan Kolundžija, Choreography by: Anže Škrube @anzeskrube #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.