Во земјава денеска времето ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Минималната температура ќе биде 10, а максималната 29 степени.

Од УХМР информираат дека во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.