До крајот на 2020 година следува уште еден продолжен викенд, а тоа е викендот 23-25 октомври.

Вкупно остануваат уште два неработни денови за сите граѓани на Македонија до доаѓањето на 2021 година.

23 октомври (петок) – Ден на Македонската револуционерна борба;

8 декември (вторник) – Св. Климент Охридски;

За граѓаните од католичка вероисповед

1 ноември (недела) – Празникот на сите светци;

25 декември (петок) – првиот ден на Божиќ;

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ

22 ноември (недела) – Ден на албанската азбука

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

21 декември (понеделник) – Ден на наставата на турски јазик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.