Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 1 ноември 2020 година (недела), Празникот на сите светци е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани од католичка вероисповед им го честита Празникот на сите светци.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.