Сообраќајот на магистралниот пат Штип – Кочани, кај Облешево, се одвива по една коловозна лента, а возилата се пропуштаат наизменично.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот се одвива по една коловозна лента поради јавен собир на оризопроизводителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.