Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег, информира УХМР.

Пообилни врнежи ќе има од ноќните часови и во сабота, особено претпладне. Потоа следува период на стабилно и потопло време, од понеделник со услови за магла по одделни котлини.

Максималната температура ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 9 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.