Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во северните и западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег, особено претпладне.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието и во западните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер, претпладне со повремен дожд. Максималната температура ќе достигне 10 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.