Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Минималните температури од минус 8 до 1 степен, а максималните од 1 до 7 степени, покажува прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје променливо облачно време, со минимална температура од минус 2 степена, а максимална до 3.

УХМР за утре најавува сончево време со мала облачност, по одделни котлини со слаба утринска магла. Во ноќните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималните температури од минус 10 до минус 3 степени, а максималните од 0 до 8 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.