Од денеска до среда (29 мај) ќе биде воведена измена на сообраќајниот режим на патниот правец Штип – Кадрифаково.

Како што соопшти АМСМ по известување добиено од Виадукт трејд ДООЕЛ Гостивар, измената на сообраќајот е поради изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А4, на овој патен правец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.