Од Виадукт Трејд информираат дека денеска ќе се започнат со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на патен правец Штип-Крупиште за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, соопшти АМСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.