На социјалните мрежи е објавена форографија од убиени штркови во Прилеп.Овие прекрасни птици доаѓаа на пролет во прилепско, посебно во селото Мало Коњари и се вистинка атракција.

Тажна беш сликата на угинатите птици легнати беспомпшно на земја

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.