Планинскиот превој Стража во моментов е покриен со снег, јавува репортерот на ТВ21.

Сообраќајот се одвива непречено и по влажни коловози, а се препорачува и внимателно возење поради присуство на магла.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.