Поради сообраќајна несреќа, од 17.30 часот се пренасочува сообраќајот на патот Прилеп – Ресен, од бензинската пумпа „Лукоил“ до клучка Братиндол.

Автомотосојузот на Македонија соопшти дека попладнево интензитетот на сообраќајот на државните патишта надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.