Прогнозерот Славчо Поповски предупредува дека поради ведрото време, вечерва ни претстои вистинска зимска ноќ со невообичаено ниски температури на воздухот за овој дел од годината.

Во продолжение погледнете ги очекуваните температури:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.