Семејството на 37-годишниот возач на автобус, кој вчера почина ненадејно на Стража бара помош во финансиски средства, но и играчки и облека за 3-годишниот син на возачот.

Сите кои сакаат да помогнат, да му се јават на Часлав Величковиќ 070233473

На семејството од Ѓорче Петров најмногу му се потребни финансиски средства, но и играчки и облека за три годишниот Димитриј кој вчера засекогаш остана без својот татко како и останати донации се добредојдени.

Повеќе ТУКАhttps://kurir.mk/makedonija/vesti/semejstvoto-na-vozachot-od-gjorche-petrov-koj-pochina-na-straza-apelira-za-pomosh-ova-e-brojot-za-kontakt-2/

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.