Во прекин е сообраќајот на патот Прилеп – Градско кај бензинската пумпа.

Прекинот на сообраќајот почна во 11:15 часот и е поради штрајк, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.