Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на улица Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), утре прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите: Топанско Поле и Чаир во општина Чаир.

Како што информира РЦУК – Скопје по известување од ЈП Водовод и Канализација, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 9.30 часот до завршување со активностите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.