ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека денеска прекинато водоснабдување од 11:35 часот имаат корисниците на ул. „Чедомир Кантарџиев“ и дел од ул. „Наум Охридски“ во Пржино.

Прекинатото водоснабдување е поради дефект на приклучна цевка ф80мм на ул.„Св.Наум Охридски“ бр.5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.