Вистински хаос остави зад себе големото невреме што го зафати градот Велес. Поплавени улици, тротоари и „вештачки езера“ е сликата на којашто сведочат велешани по силното невреме, за кое предупреди и УХМР на социјалните мрежи.

На фотографиите објавени на социјалните мрежи на велешкиот портал tirekovmirece.com може да се забележат големи количини на вода низ улиците, по кои сообраќаат возила. Моментално, сообраќајот во централното подрачје се одвива отежнато, надлежните препорачуваат внимателно управување со возилата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.