Понеделник, 3 август е неработен ден во Македонија за сите граѓани на нашата земја.

Имено 2 август Денот на Републиката кој се паѓа во недела оваа година се префрла за во понеделник со што 3 август е неработен ден во земјава.

До крајот на годината ни остануваат уште 5 празника, од кои три се споени викенди.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.