Михајло Салтировски има само 31 година и е татко на две мали деца!Моментално е пациент во Клиничката Болница АЏИБАДЕМ СИСТИНА Скопје.Хоспитализиран е на одделот за Абдоминална хирургија со дијагноза: Панкреатит со бубрежна и белодробна слабост и Сепса.
Хоспитализацијата ќе трае се додека истата биде неопходна бидејќи е во кома и на респиратори кои се многу скапи.
Помогонете и бидете хумани

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.