Тоши Трајчев на Фејсбук апелира да им се помогне на четири деца кои веќе неколку дена немаат ништо за јадење и гладуваат.

078 382-092 е телефонот на кој можете да бидете хуман и да донирате храна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.